Lekcja w Tarnobrzegu

Gładką porażkę 0:3 poniosła drużyna ATS Białystok w meczu 2. kolejki ekstraklasy z mistrzem Polski Siarką ZOT-Tarnobrzeg.

- Siarka prezentuje zupełnie różny poziom. Widać, że to zawodniczki z czołówki nie tylko polskiej, ale również światowej. Przyjechaliśmy tutaj po naukę - mówi Karol Dyszkiewicz, szkoleniowiec ATS.

W pojedynku otwarcia Monika Leonowicz mierzyła się z Kingą Stefańską. Bardziej doświadczona rywalka wygrała to spotkanie w trzech setach, ale nasza zawodniczka na tyle ile mogła starała się walczyć z kapitanem tarnobrzeskiego zespołu i całkiem nieźle jej to się udawało. 

Zdecydowanie większe emocje przyniosło starcie Julii Szymczak z Andreą Todorovic. Po dwóch wygranych w identycznym stosunku 11:5 setach przez Todorovic w trzeciej partii Szymczak zagrała odważniej i w nagrodę wygrała seta.

W ostatniej grze Li Qian sprawdziła umiejętności Gabrieli Dyszkiewicz. Gospodyni wygrała ten pojedynek w trzech krótkich setach, cały mecz trwał niewiele ponad godzinę. Beniaminek ekstraklasy nie był w stanie dotrzymać kroku mistrzyniom Polski, ale swojego występu nie może się wstydzić.

- Zaskoczyli nas ustawieniem. Swoją najlepszą zawodniczkę Qian wystawili na trzecim stole, a teoretycznie słabsze na "jedynkę" i "dwójkę". W innym przypadku może te sety byłyby bardziej wyrównane. Dobrze, że ten mecz mamy już za sobą i wierzę, że następny mecz będzie lepszy - uważa Dyszkiewicz.

WYNIKI

Kinga Stefańska - Monika Leonowicz 3:0 (11:5, 11:2, 11:5),
Andrea Todorovic - Julia Szymczak 3:1 (11:5, 11:5, 9:11, 11:3),
Li Qian - Gabriela Dyszkiewicz 3:0 (11:2, 11:2, 11:4).