Młode talenty Akademii na I Grand Prix Polski

 W miniony weekend w Lidzbarku Warmińskim odbył się I ogónopolski Grand Prix klasyfikacyjny Żaków. W turnieju głównym wystąpiło aż trzech zawodników ATS. Najwyżej uplasował się Staś Krutul, który z drugiego miejsca w grupie zakwalifikował się do turnieju głównego, zajmując ostatecznie miejsce w przedziale 25-32. Trzecie miejsce w grupie zajął Jaś Krutul i został sklasyfikowany na pozycjach 41-48. W przedziale 57-64 uplasował się Michał Jurczuk, aczkolwiek w grach grupowych na 3 przegrane mecze, w każdym była szansa na zwycięstwo. 

 To był pierwszy ogólnopolski turniej dla tych chłopców i widać było stres i brak doświadczenia.  Nie odstajemy od czołówki Polski zbyt wiele. Jeżeli chłopcy będą ciężko pracować na treningach to jestem przekonany, że na następnym turnieju poprawią swoje pozycje - mówi trener Karol Dyszkiewicz


 Już sam udział, aż trzech zawodników ATS w turnieju głównym Grand Prix żaków jest sporym sukcesem. Widać, że szkolenie w Akademii idzie w dobrym kierunku i rośnie kolejne zdolne pokolenie pingpongistów. W województwie podlaskim żacy ATS nie mają sobie równych. Czy już w niedalekiej przyszłości będą też wygrywać w kraju? Trzymamy kciuki żeby tak było, a młodym adpetom nie zabrakło zapału i determinacji w osiągnięciu celu.