Mistrz sprawdzi formę beniaminka

Po porażce z wicemistrzem Polski Bebetto AZS Częstochowa drużynę ATS Białystok czeka w sobotę jeszcze trudniejsze zadanie. W 2. kolejce ekstraklasy rywalkami podopiecznych Karola Dyszkiewicza będą bowiem mistrzynie Polski KTS Siarka-ZOT Tarnobrzeg.

- Każdy inny wynik, niż gładka przegrana będzie naszym sukcesem. Zdajemy sobie sprawę, gdzie jest nasze miejsce w tej lidze. Uczymy się grać w ekstraklasie, a spotkanie z mistrzem Polski to będzie gratka dla moich zawodniczek. Mamy od kogo zbierać szlify - mówi Dyszkiewicz.

Siarka 26-krotnie zdobywała mistrzostwo kraju. Najbliższy rywal ATS to również druga drużyna ostatniej edycji Ligi Mistrzów. W szeregach ekipy z Tarnobrzegu występują m.in. Rumunka Elizabeth Samara (6 pozycja w rankingu europejskim, mistrzyni Europy w singlu i drużynie), Niemka Han Ying (9 lokata w rankingu światowym, wicemistrzyni Europy indywidualnie i w drużynie) czy Białorusinka Veronika Pavlovich (mistrzyni Europy w singlu i 61 zawodniczka w rankingu światowym). Barw Siarki broni również najlepsza polska zawodniczka Li Qian, indywidualna mistrzyni naszego kraju i reprezentantka biało-czerwonych na igrzyskach olimpijskich oraz doświadczone: Kinga Stefańska(była mistrzyni Polski) oraz Andrea Todorović (mistrzyni Serbi).

siarkajpg

- To niesamowite, że będziemy mogli zmierzyć się z tak utytułowanymi tenisistkami. Mamy wzory do naśladowania, by w przyszłości stawać się coraz lepszą drużyną - uważa szkoleniowiec białostoczan.

ATS w Tarnobrzegu wystąpi w takim samym składzie jak na inaugurację rozgrywek: Julia Szymczak, Gabriela Dyszkiewicz i Monika Leonowicz. Początek meczu w sobotę 30 września o godz. 18.