Zdecydowało doświadczenie

Z dużą pokorą przyjęły kolejną lekcję gry w ekstraklasie tenisistki stołowe ATS Białystok. Nasza drużyna w 7. kolejce przegrała w Nadarzynie z GLKS Scania 0:3.

- Dziewczyny zagrały na miarę swoich możliwości. Widać było ogranie i doświadczenie rywalek, dla których to nie jest pierwszy sezon na tym poziomie. Pozostaje nam ciężko pracować - mówi Karol Dyszkiewicz, szkoleniowiec białostoczanek.

Mecz rozpoczął się od przegranego 0:3, choć zaciętego w każdym secie, pojedynku Julii Szymczak z Klaudią Kusińską. Julka postawiła trudne warunki rywalce, z którą w dwóch setach toczyła rywalizację na przewagi. 

Jeszcze lepiej zaprezentowały się Monika Leonowicz i Gabriela Dyszkiewicz. Obie zawodniczki zdobyły dla naszego zespołu kolejne "małe punkty". Bliżej niespodzianki była Dyszkiewicz, która w meczu z Pauliną Krzysiek wygrała pierwszego seta 11:7. Niestety, kolejne partie przebiegały już pod dyktando gospodyni.

- Gdyby moje zawodniczki w ciągu całego meczu prezentowały się tak jak w poszczególnych setach, moglibyśmy powalczyć o coś więcej - przyznaje Dyszkiewicz.

Wynik
GLKS Scania Nadarzyn - ATS Białystok 3:0. 
KUSIŃSKA Klaudia-SZYMCZAK Julia
3:0(14:12, 11:6, 12:10)
ŚLIFIRCZYK Katarzyna-LEONOWICZ Monika
3:1(11:3, 11:6, 6:11, 11:6)
KRZYSIEK Paulina-DYSZKIEWICZ Gabriela3:1(7:11, 11:1, 11:4, 11:8)